سوالات متداول

سوالاتی که شاید برای شما هم پیش بیاد

نحوه پرداخت در سایت مارکتچی به چه صورت است؟

لف- پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

تمامی کاربران مارکتچی می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، پرداختی خود را از طریق درگاه اینترنتی زرین پال در سایت مارکتچی پرداخت کنند. پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود.
توجه داشته باشید که تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

 

 چگونگی پرداخت اینترنتی

کاربران محترم سایت مارکتچی می‌توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. هم اکنون، با کارت بانک‏‌های ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، بانک سینا ، کارآفرین و ایران زمین امکان خرید اینترنتی وجود دارد. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید.

 

1- شماره 16 رقمی کارت

این شماره در همه کارت بانکی ‏‌ها، بر روی کارت درج شده است.

 

2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم ( رمز پویا )

برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز دوم (رمز پویا) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.

رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. برخی از بانک‌ها  معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت به صورت خودکار فعال سازی مکنند ، اما بعضی از کارت بانک‏‌ی ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتشان فعال نیست ، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی(رمز پویا)، می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی پویا ، رمز خود را فعال سازی کنید. بعد از فعال سازی رمز پویا هنگام خرید یا از طریق برنامه بانک مورد نظر رمز پویا را دریافت میکنید و یا از طریق پیامک.
توجه داشته باشید که رمز پویا متغییر هست و هر رمز پویا فقط 120 ثانیه فرصت استفاده دارد و فقط یک بار قابل استفاده میباشد

 

3- کد CVV2

این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که  روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‏‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد 3 رقمی حک شده است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی 4 رقمی است.

که باید در قسمت cvv2 این کد را وارد کنید

4- تاریخ انقضا

تاریخ انقضا هم روی  کارت‌های بانکی حک شده است. که در قسمت تاریخ انقضاء باید تاریخ را وارد کنید

 

ب- پرداخت کارت به کارت

کاربرانی که امکان پرداخت اینترنتی از طریق Gateway مارکتچی را ندارند می‌توانند وجه سفارش خود را به شماره کارت‌ قید شده در این قسمت کارت به کارت نمایند، و سپس با شماره تلفن های شرکت تماس گرفته و پرداخت خود را اطلاع دهند. جهت پرداخت به صورت کارت به کارت می‌توان از دستگاه های ATM (عابر بانک) و یا کارت به کارت اینترنتی استفاده کرد. با این حال پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت مارکتچی به علت میزان اتوماسیون بالای آن آسان‌تر و سریع‌تر است و مارکتچی  پیشنهاد می‌کند که از این روش جهت پرداخت استفاده کنید.

 

شماره کارت مارکتچی:

 5057851025007839
به نام میر شایان قضاتی

 

 نکات:

– در صورتی که پرداخت سفارش از طریق اینترنتی پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.

– به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

– در صورت پرداخت کارت به کارت حتما عکس فیش واریزی باید یا به واتساپ و یا اینستاگرام سایت مارکتچی ارسال شود

نحوه ارسال در سایت مارکتچی به چه صورت است؟

ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی مارکتچی در تمامی ساعات شبانه‌روز و هفت روز هفته امکان‌پذیر است. ارسال سفارش نیز در تمامی روزهای هفته به جز تعطیلات رسمی انجام می‌گیرید.

توجه به این موضوع داشته باشد که در ایام تعطیلات ثبت سفارش صورت میگیرد، اما بسته بندی و ارسال سفارشات بعد از ایام تعطیلات صورت خواهد گرفت.

تمامی مرسوله‌ها با پست پیشتاز ارسال شده و طی 4 الی 7 روز کاری به دست مشتری خواهد رسید.

در نظر داشته باشید سفارش‌هایی که بعد از ساعت 12 ظهر روز جاری ثبت شوند، بسته بندی و ارسال به روز بعداش موکول خواهد شد.

در روزهای ویژه مانند جشنواره‌ها یا روزهای پایانی سال به دلیل حجم بالای سفارش‌ها، با توجه به روش سفارش و محل دریافت کالا، زمان ارسال متغیر خواهد بود.

تحویل سفارش‌‌‌‌ها با ارزش بیش از دویست هزار تومان در منطقه ی آزاد ارس رایگان می باشد.

هزینه ارسال برای سایر شهرها براساس تعرفه پستی است

لازم به ذکر است مشتریان هنگام دریافت محصول، از تطابق تعداد اقلام سفارش طبق فاکتور و سلامت فیزیکی و ظاهری محصول در حضور همکاران تحویل دهنده ی سفارش کنترل شود و در صورت وجود مشکل از تحویل گرفتن آن خودداری کنند زیرا تحویل گرفتن محصول توسط مشتری به معنای تایید سلامت فیزیکی آن میباشد.

توجه: در صورتی که همکار تحویل دهنده برای تحویل بسته به آدرس گیرنده مراجعه کرده باشد و موفق به تحویل بسته نشده باشد در صورت بازگشت بسته به آدرس فرستنده هزینه پست دوباره دریافت خواهد شد

تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد. در ضمن تحویل گیرنده باید کارت شناسایی معتبری را ارائه دهد.

نحو پیگیری سفارشات؟

بعد از ثبت سفارش برای پیگیری سفارش خود میتوانید در سایت مارکتچی وارد پنل کاربری خود شوید و از قسمت سفارش های من وضعیت سفارشات خود را چک کنید.

وضعیت در حال انجام یعنی سفارش شما در حال پردازش و آماده سازی است، و وضعیت تکمیل شده یعنی سفارش شما تحویل پست داده شده است.

 

بعد از اتمام مراحل خرید، جمع آوری، بسته بندی و تحویل به پست کدهای رهگیری مرسوله ها توسط پست به فروشگاه مارکتچی تحویل داده میشوند. سپس پیامک اطلاع‌رسانی برای شما ارسال خواهد شد و با مراجعه به وب‌سایت شرکت پست به نشانه(https://tracking.post.ir/)میتوانید سفارشاتتان را از طریق پست پیگیری کنید.

در صورتی که پیامک اطلاع‌رسانی تحویل مرسوله به پست را دریافت نکرده‌اید برای پیگیری با شماره تلفن 09924086421 بخش پیگیری سفارشات تماس حاصل کنید. و یا از طریق واتساپ همین شماره با اعلام شماره سفارش و نام و نام خانوادگی خود کد پیگیری مرسوله پستی خود را دریافت کنید.

قوانین و شرایط بازگشت (مرجوع) کالا

فروشگاه اینترنتی مارکتچی تنها در شرایطی محصول خود را بازمیگرداند که مشتری در حضور همکاران تحویل دهنده از دریافت محصول مورد نظر خود به هر دلیلی خودداری کند. لازم به ذکر است که دریافت محصول از همکاران تحویل دهنده به منزله ی پذیرش محصول است و هرگونه مشکلی بعد از دریافت بسته مربوطه به عهده ی خریدار میباشد و مارکتچی هیچ گونه مسئولیتی در قبال باز پس گیری محصول ندارد. لذا از مشتریان عزیز خواهشمندیم پس از دریافت محصول، آن را در نزد همکاران تحویل دهنده به خوبی کنترل کنند

در صورتی که مشتری بدون هیچ ایرادی از محصول، از خرید خود انصراف دهد، تمامی هزینه های ارسال و دریافت مجدد محصول، به عهده ی خود مشتری خواهد بود

توجه1: انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هر گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد، حتی اگر از کالا استفاده‌ نشده باشد. هم‌چنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته‌ شده باشد، بازگرداندن هدیۀ همراه آن نیز الزامی است.

توجه 2: طبق مادۀ ۴۱ قانون تجارت الکترونیکی تأمین‌کننده می‌تواند کالا یا خدمات مشابه آنچه را که به مصرف‌کننده وعده کرده تحویل یا ارائه نماید، مشروط بر آن‌که قبل از معامله یا در حین انجام معامله آن را اعلام کرده باشد.

در صورتی که برای سفارش مربوطه آسیب‌دیدگی در اثر حمل‌ونقل ایجاد شده باشد. در صورت تائید، شرکت حمل‌کننده مسئولیت جبران خسارت را خواهد پذیرفت. عودت زمانی صورت می‌گیرد که کارتن بسته‌بندی کالا به صورت قبل موجود باشد و هیچ‌گونه آسیبی به آن وارد نشده باشد، در غیر این صورت امکان عودت وجود ندارد.

نکته مهم: اگر به هر دلیلی فروشنده از گرفتن سفارش خود، خود داری کند در صورتی هزینه مربوطه سفارش عودت داده میشود که از قبل با فروشگاه هماهنگی شده باشد. اگر بدون هماهنگی بسته تحویل گرفته نشود و بسته مرجوع شود مسئولیت بسته با مشتری می باشد و هر اتفاقی در مسیر بازگشت برای محصول بی افتد فروشگاه هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

توجه3: اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت تشابه داشته باشد. وجود تشابه بر مبنای مشخصات کالا و مشخصات فنی ثبت‌ شده در وب‌سایت است. ممکن است عکس ظاهری دارای تفاوت در جزئیات اندکی با کالای اصلی داشته باشد. در این صورت فقط زمانی مرجوعی قابل قبول است که سفارش مربوطه در بسته بندی اصلی خود باقی بماند و در حضور همکار تحویل دهنده چک شود.

در صورت بازگشت محصول هزینه ی سفارش مربوطه پس از دریافت محصول توسط حسابداری مارکتچی در عرض 24 ساعت آینده به حساب مشتری واریز می شود

  • حق مرجوعی و بازگشت کالا فقط 7 روز  با هماهنگی فروشگاه برای مشتری مقدور میباشد و اگر بیش از 7 روز از ارسال و دریافت سفارش گذشته باشد به هیچ وجه مرجوعی قابل قبول نیست

حق انصراف مصرف‌کننده در مواردی که شرایط خاصی بر نوع کالا و خدمات حاکم است اجرا نخواهد شد

کالاهایی مانند مواد غذایی و کالاهای فاسد‌شدنی، لوازم شخصی و بهداشتی و مراقبت پوستی و آرایشی، به دلیل رعایت نکات بهداشتی و شخصی امکان مرجوعی ندارد.