بلاگ

تشخیص قهوه اصل و قهوه بی کیفیت

تشخیص قهوه اصل و قهوه بی کیفیت

تشخیص قهوه اصل و بی کیفیت

قهوه سومین نوشیدنی محبوب دنیا پس از آب و چای است. به طور کلی بیشتر افراد جهان برای یکبار هم که شده، قهوه را تست کرده‌اند. بعضی از افراد به قهوه عشق و علاقه خاصی دارند و شاید از معتادان قهوه محسوب شوند. به طوری که در شروع روز، چشم که باز می کنند، به سراغ قهوه مورد علاقه خود می روند.

 

تشخیص قهوه اصل و قهوه بی کیفیت

تشخیص قهوه اصل و قهوه بی کیفیت

 

با توجه به این محبوبیت، قهوه بی کیفیت و ارزان در بازار بسیار رایج است که نوشیدن آنها برای شما نه تنها لذتی ندارد، بلکه باعث بروز مشکلات جسمی از قبیل سردردهای قوی می شود.

با توجه به اهمیت تشخیص قهوه با کیفیت، قصد داریم پس از بررسی های دقیق و کامل در ادامه درباره خواص قهوه و تشخیص درست آن با شما صحبت کنیم.

بررسی فواید، تشخیص اصل و بی کیفیت بودن قهوه خوب

در ابتدا به بررسی خواص قهوه برای بدن می پردازیم. در گذشته فکر می کردند که قهوه هیچ فایده ای برای بدن ندارد و صرفا یک نوشیدنی است که با مصرف زیاد کافئین باعث بروز مشکلاتی مثل تپش قلب می گردد. به مرور زمان و با تحقیقات فراوان، متوجه شدند که مصرف متعادل انواع قهوه، تاثیرات مثبت زیادی بر روی سلامتی انسان دارد.

در وهله اول، بدیهی ترین فایده مصرف قهوه افزایش انرژی در افراد است. بدیهی است که کافئین باعث شادابی و بالا رفتن انرژی انسان می شود. در نتیجه اگر به میزان مناسبی از قهوه استفاده کنید، می توانید روزی شاد و پر از انرژی داشته باشید.

تشخیص قهوه اصل و قهوه بی کیفیت

تشخیص قهوه اصل و قهوه بی کیفیت

تاثیر دیگری که قهوه دارد و باعث محبوبیت بیشتر آن، به ویژه در بانوان شده است، اثر چربی سوزی آن می باشد. بسیاری از پزشکان تغذیه و مربی های ورزش پیشنهاد می کنند که قبل از شروع تمرینات ورزشی خود، یک فنجان قهوه بنوشید. قهوه باعث می شود که سوخت و ساز بدن شما هنگام تمرین بالاتر رود و در نتیجه بدن شما چربی بیشتری می سوزاند.

از سوی دیگر، تاثیر دیگری که نوشیدن قهوه بر روی بدن انسان می گذارد، کاهش خطر ابتلا به سرطان است. تحقیقات نشان داده است که مصرف قهوه باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد و روده بزرگ می شود که از شایع ترین سرطان های باعث مرگ و میر است.

مصرف قهوه به طور کلی به سلامتی شما کمک می کند. اما نیازمند این است که شما قهوه با کیفیت مصرف کنید. حالا شاید برایتان سوال پیش بیاید که چطور می توانیم بفهمیم که یک قهوه از کیفیت بالایی برخوردار است.

یکی از مواردی که نشان می دهد قهوه ای که خریدید، اصل است، ماندگاری عطر و طعم خوب در هر شرایطی است. یعنی یک قهوه خوب باید در مواقعی که سرد شده یا بدون مواد افزودنی است، قابل خوردن باشد و طعم بدی نداشته باشد.

اسپرسو:

قهوه اسپرسو یکی از رایج ترین نوشیدنی در انواع قهوه است. تفاوت اصلی میان قهوه اسپرسو قهوه معمولی نوع دم کردن آن است. قهوه اسپرسو به شکل خاصی دم می کشد که تحت فشار آب، مایع غلیظ تر و طعم تلخ تری می دهد. میزان کافئینی که در مصرف یک شات قهوه اسپرسو دریافت می کنیم، نسبت به قهوه های دیگر بیشتر است. به همین دلیل اسپرسو باعث شادابی و انرژی شما می شود اما برای همه مناسب نیست. به دلیل افزایش ضربان قلب از دریافت انرژی، در بعضی افراد تپش قلب شدید به همراه دارد که باعث حال بد آنها می شود.

تشخیص قهوه اصل و قهوه بی کیفیت

تشخیص قهوه اصل و قهوه بی کیفیت

نسکافه:

شاید برای اولین بار است که می شنوید نسکافه با قهوه فوری هیچ تفاوتی ندارد! به زبان ساده تر نسکافه همان قهوه فوری است؛ عجیب است؟ این موضوع به زمان ساخت قهوه فوری برمی‌گردد. برند “نسکافه” یکی از شرکت های موفق در حوزه تولید قهوه بود که پس از ساخت قهوه فوری در کمترین زمان طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد و به مرور نام قهوه فوری به اسم شرکت سازنده آن یعنی نسکافه رایج شد.

به طور کلی تفاوت میان قهوه فوری و قهوه معمولی در مواد و درصد قهوه مصرفی در آن است. قهوه فوری جدا از میزان کمی قهوه دارای مواد افزودنی و شیرین کننده است. بدیهی است که با توجه به این موضوع درصد کافئین قهوه فوری از قهوه معمولی کمتر باشد. پس برای افرادی که ناراحتی قلبی دارند یا در دوران بارداری هستند، مصرف نسکافه پیشنهاد بهتری است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.